ГоловнаОстанні новини26 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

Вони були звичайними хлопцями, проте, вони врятували світ – «Ліквідатори»

Опубліковано: 26.04.2018, 09:15

32 роки тому сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції – катастрофа планетарного масштабу, яка сколихнула весь світ і показала не тільки те, яким небезпечним може бути мирний атом, а й безмежність людської відваги, самовідданості та хоробрості.

1986 рік, ніч 26 квітня, 1 година 24 хвилини – точка відліку десятків тисяч смертей та народження десятків тисяч героїв. Той момент став вирішальним для мільйонів жителів нашої країни і не тільки. І все могло скластися набагато гірше, якщо б не відважні герої,  про хоробрі вчинки яких знає весь світ, а ім’я їм – «Ліквідатори».

Близько 600 тисяч чоловік самовіддано боролися зі страшним лихом. Відаючи своє життя і здоров’я, вони стали щитом людства від некерованого атома.

Ліквідатори проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього. Вони працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Нажаль, до нашого часу з них залишились не всі.

Для ліквідації наслідків найстрашнішої за всю історію людства катастрофи було залучено 6217 пожежних зі всієї України, 550 з них – співробітники пожежної охорони міста Києва. Вони не шкодуючи себе раз за разом йшли до того пекла заради порятунку своїх рідних, своєї країни і усього світу.

Сьогодні столичних ліквідаторів залишилось близько 280, вони вже ніколи не забудуть ті жахливі дні боротьби зі смертельним «Мирним» атомом. З них 29 рятувальників і досі віддані своїй справі, вони по сьогоднішній день, не зважаючи на усі пережиті ризики, продовжують працювати в пожежно-рятувальних підрозділах столиці.

Минуло вже 32 роки, а відголоски тієї жахливої події переслідують нас і досі. Аварія на Чорнобильській АЕС накоїла багато лиха – когось вона залишила без житла, а у когось забрала життя і здоров’я. Ця страшна катастрофа назавжди залишилась біллю у пам’яті людства і рубцем на серцях матерів, які втратили своїх синів, дітей, які залишились без батьків, дружин, які втратили своїх коханих.

Вічна пам'ять героям, які пожертвували собою, заради життя інших. Низький уклін ліквідаторам, перед якими ми у невиплатному боргу.

 

 

 

ГУ ДСНС України у м. Києві


   
Останні новини
17 Липня08:00 Офіційний веб-сайт Держслужби з надзвичайних ситуацій очолив рейтинг інформаційної прозорості
16 Липня14:33 Увага! Попередження про найважливіші метеорологічні явища
16 Липня09:36 Будьте обережними на воді!
16 Липня09:00 Впродовж минулого тижня (з 9 по 15 липня) пожежно-рятувальні підрозділи Київського гарнізону здійснили 209 виїздів на ліквідацію пожеж та надзвичайних ситуацій
16 Липня08:32 Увага! Попередження про найважливіші метеорологічні явища
16 Липня08:16 НЕ ПРОВОКУЙТЕ ПОЖЕЖ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ!
14 Липня20:08 Україна та Airbus helicopters підписали Угоду про постачання 55 гелікоптерів для потреб ДСНС, Національної поліції, Нацгвардії та Прикордонної служби (ВІДЕО)
13 Липня09:28 Як поводитись на воді, аби зберегти своє життя!!!
12 Липня17:05 Внаслідок тривалої хвороби пійшов з життя один з наших колег
12 Липня16:15 Представники Головного управління взяли участь у круглому столі по протидії адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією
11 Липня17:32 Рятувальники провели навчання в одному із супермаркетів столиці
10 Липня17:36 Миттєве рішення, яке допомогло врятувати тисячі життів. Олег Бербенець – наступний герой серії статей «Кредо життя – запобігти, врятувати, допомогти»
10 Липня13:46 Увага! Погіршення погодних умов у столиці
10 Липня08:45 Увага! Попередження про пожежну небезпеку у Києві
9 Липня09:09 Впродовж минулого тижня (з 2 по 8 липня) пожежно-рятувальні підрозділи Київського гарнізону здійснили 221 виїзд на ліквідацію пожеж та надзвичайних ситуацій
Останні новини