ГоловнаОстанні новини26 Квітня, 2018р.
 Версія для друку

Вони були звичайними хлопцями, проте, вони врятували світ – «Ліквідатори»

Опубліковано: 26.04.2018, 09:15

32 роки тому сталася аварія на Чорнобильській атомній електростанції – катастрофа планетарного масштабу, яка сколихнула весь світ і показала не тільки те, яким небезпечним може бути мирний атом, а й безмежність людської відваги, самовідданості та хоробрості.

1986 рік, ніч 26 квітня, 1 година 24 хвилини – точка відліку десятків тисяч смертей та народження десятків тисяч героїв. Той момент став вирішальним для мільйонів жителів нашої країни і не тільки. І все могло скластися набагато гірше, якщо б не відважні герої,  про хоробрі вчинки яких знає весь світ, а ім’я їм – «Ліквідатори».

Близько 600 тисяч чоловік самовіддано боролися зі страшним лихом. Відаючи своє життя і здоров’я, вони стали щитом людства від некерованого атома.

Ліквідатори проводили роботи на аварійному блоці і навколо нього. Вони працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Нажаль, до нашого часу з них залишились не всі.

Для ліквідації наслідків найстрашнішої за всю історію людства катастрофи було залучено 6217 пожежних зі всієї України, 550 з них – співробітники пожежної охорони міста Києва. Вони не шкодуючи себе раз за разом йшли до того пекла заради порятунку своїх рідних, своєї країни і усього світу.

Сьогодні столичних ліквідаторів залишилось близько 280, вони вже ніколи не забудуть ті жахливі дні боротьби зі смертельним «Мирним» атомом. З них 29 рятувальників і досі віддані своїй справі, вони по сьогоднішній день, не зважаючи на усі пережиті ризики, продовжують працювати в пожежно-рятувальних підрозділах столиці.

Минуло вже 32 роки, а відголоски тієї жахливої події переслідують нас і досі. Аварія на Чорнобильській АЕС накоїла багато лиха – когось вона залишила без житла, а у когось забрала життя і здоров’я. Ця страшна катастрофа назавжди залишилась біллю у пам’яті людства і рубцем на серцях матерів, які втратили своїх синів, дітей, які залишились без батьків, дружин, які втратили своїх коханих.

Вічна пам'ять героям, які пожертвували собою, заради життя інших. Низький уклін ліквідаторам, перед якими ми у невиплатному боргу.

 

 

 

ГУ ДСНС України у м. Києві


   
Останні новини
22 Вересня11:51 Рятувальники долучились до проведення загальноміського культурологічного заходу «Юнь Києва запрошує!»
20 Вересня11:08 У ДСНС розроблено та видано словничок фемінітивів для прес-офіцерів та прес-офіцерок територіальних управлінь
20 Вересня09:12 Увага! Попередження про пожежну небезпеку по Україні
19 Вересня09:02 У ДСНС розоблено та видано словничок фемінітивів для прес-офіцерів та прес-офіцерок територіальних управлінь
18 Вересня15:26 Рятувальники провели навчання для персоналу одного із столичних торгово-розважальних центрів
18 Вересня11:58 Київські рятувальники ДСНС отримали від столичної влади сертифікат на отримання пожежно-рятувальної техніки та обладнання
18 Вересня10:05 Рятувальники ДСНС вибороли срібло у загальнокомандному заліку на XIV Чемпіонаті cвіту з пожежно-прикладного спорту
18 Вересня08:50 Увага! Попередження про пожежну небезпеку по Києву
17 Вересня14:52 У Київській міській державній адміністрації урочисто відзначили День рятівника (ФОТО)
17 Вересня13:08 Привітання Президента України з Днем рятівника!
17 Вересня10:27 Привітання Голови Верховної Ради України з Днем рятівника!
17 Вересня10:25 Привітання Прем'єр-міністра України з Днем рятівника!
17 Вересня09:21 Шановні колеги! Дорогі ветерани! Вітаю вас із нашим професійним святом – Днем рятівника!
17 Вересня08:11 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві з Днем рятівника!
17 Вересня08:05 Впродовж минулого тижня (з 10 по 16 вересня) пожежно-рятувальні підрозділи Київського гарнізону здійснили 207 виїздів на ліквідацію пожеж та надзвичайних ситуацій
Останні новини