ГоловнаОстанні новини7 Червня, 2018р.
 Версія для друку

Наступний герой серії статей «Кредо життя – запобігти, врятувати, допомогти» – Щербак Ігор Миколайович

Опубліковано: 07.06.2018, 11:31

Ми продовжуємо вас знайомити з нашою великою пожежною родиною Київського гарнізону, яка днем і вночі стоїть на варті охорони безпеки столиці. Ця нелегка робота потребує фізичної та моральної сили, відваги, професійних навичок, але найголовніше - справжньої любові до пожежної охорони. Адже йти у вогонь і в воду, ризикуючи найдорожчим у світі - своїм життям, можуть тільки люди, які на сто відсотків віддані улюбленій справі.

Саме про таку людину ми хочемо вам сьогодні розповісти - капітана служби цивільного захисту Щербака Ігоря Миколайовича, начальника 19-ї Державної пожежно-рятувальної частини міста Києва. Його шлях в пожежній охороні почався в 2007 році з Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України, де він отримував професійні навички роботи рятувальника. Паралельно з навчанням Ігор стажувався в пожежних частинах, вже навчаючись на практиці, як діяти під час виникнення  різноманітних надзвичайних ситуаціях. Закінчивши навчання, молодий офіцер розпочав свій службовий шлях, під час якого він встиг попрацювати на багатьох посадах.

У 2011 році Ігор почав працювати інженером з пожежно-рятувальних робіт 33-ї Державної пожежної частини. Маючи досвід на пожежах, йому хотілось застосовувати його на практиці та рятувати людей, тому через пів року він перевівся на посаду начальника караулу цієї ж частини. 

Працюючи рятувальником потрібно постійно підвищувати рівень професійних навичок, адже бійці повинні завжди бути напоготові. Як тільки лунає сигнал тривоги, рятувальники повинні за хвилину уже виїхати туди, де трапилася надзвичайна подія. Тому весь вільний час Ігор присвячував тренуванням та підготовці, щоб під час пожежі бути впевненому в своїх силах. А пожеж було так багато, що зараз він і не пригадає усі  із них, але, звичайно, наймасштабніші не забуваються. Одна із таких пожеж трапилася 25 травня 2014 року. Горів склад медикаментів під Києвом. На той час Ігор вже перебував на посаді заступника начальника 19-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Цілу добу Ігор разом з особовим складом боролися з вогнем. Під час бесіди наш герой розповів, що це була дійсно дуже важка пожежа. Але більше ніж за себе, він тоді хвилювався за хлопців, аби кожен боєць повернувся додому  цілим і не неушкодженим.

У 2017 році Ігор брав участь в гасінні пожежі у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Ця пожежа була ще складніша. Горіла велика територія ліса в зоні відчуження. Крім того, що потрібно було бути  дуже обережним, бо в деяких місцях рівень радіації зашкалював, на вулиці тоді була справжня спека. Це був спекотний червень й температура на сонці була, як ніколи висока. Бійцям, які дві доби тоді боролися з вогнем, було не до жартів. Для Ігоря це була ще відповідальніша пожежа, адже тепер він вже став начальником частини. Завдяки оперативній та завзятій роботі особового складу і досвіду Ігоря пожежу вдалося успішно подолати. Усі повернулися додому не ушкодженні та з почуттям виконаного обов'язку.

І це лише маленька частка того вкладу, що вніс у забезпечення безпечних умов для життя населення цей справжній спеціаліст своєї справи. За його плечима вже вражаючий досвід в пожежно-рятувальній справі. Два роки Ігор займає посаду начальника 19 ДПРЧ міста  Києва. Від його рішень та дій залежить діяльність всієї частини, а відповідно й безпека громадян. А на його плечах лежать нелегкі обов'язки начальника частини: матеріальне забезпечення та гідних умов роботи для хлопців, своєчасний порятунок людей та багато інших нелегких обов'язків. Проте, як показують результати, Ігор відмінно сплавляється зі своєю роботою - його частина вже другий рік поспіль займає перші місця в гарнізонному змаганні на звання кращого караулу. Але як відомо, для гарних результатів треба присвячувати багато часу справі, в якій ти хочеш досягти успіхів.

Увесь вільний час Ігор присвячує роботі, іноді доводиться працювати добами, а інколи серед ночі їхати на пожежу. Але наш герої не скаржиться, ділиться, що робота в ДСНС приносить йому справжнє задоволення, а порятунок людей - його поклик. Є в Ігоря заповітне  бажання щодо своєї роботи в ДСНС - це гідної зарплати для хлопців, які цілодобово ризикують своїм життя

Що ж, ми продовжимо писати про наших рятувальників та пожежне братерство, що їх об’єднує,  в знак пошани до такої відважної професії. За кожним професіоналом своєї справи, героєм, стоїть цікава особистість і своя історія. Тож, бажаємо Ігорю Щербаку здійснення мрій та професійного росту.

FF5126DF-34AC-445C-94E9-6EF7C12097FF.jpeg   57B31B57-4DFA-4825-A645-5132B94B310D.jpeg

AFE06FBD-B971-409C-BA71-81B237CD2654.jpeg   9C817738-B558-49F3-A18B-B8497907B1ED.jpeg

 

ГУ ДСНС України у м. Києві

 


   
Останні новини
22 Жовтня14:34 Українські рятувальники вирушили до Сполучених Штатів Америки для участі у змаганнях “3М SCOTT FIREFIGHTER COMBAT CHALLENGE WORLDS XXVII”
22 Жовтня09:39 Впродовж минулого тижня столичні вогнеборці ліквідували 79 пожеж
22 Жовтня08:48 Увага! Попередження про пожежну небезпеку в Києві
19 Жовтня16:23 Рятувальники Святошинського району столиці провели навчання на одному із підприємств
19 Жовтня12:41 Столичних студентів навчають діям в надзвичайних ситуаціях
17 Жовтня19:49 Представників Агенції з регулювання кризових явищ та стихійних лих Республіки Туреччини ознайомили з роботою пожежно-рятувальних підрозділів Києва
17 Жовтня18:10 На території Державного підприємства “Мобільно-рятувальний центр ДСНС України” відбулися спеціальні навчання аварійно-рятувальних підрозділів Служби
17 Жовтня17:35 Голова ДСНС Микола Чечоткін зустрівся із Головою Агенції з регулювання кризових явищ та стихійних лих Республіки Туреччини
17 Жовтня16:38 Відбулись спеціальні об’єктові тренування з питань цивільного захисту взяли
17 Жовтня09:53 Рятувальники Солом’янського району взяли участь у проведенні профорієнтаційного заходу «День професій»
16 Жовтня13:54 В Солом’янському районі столиці пройшли навчання на одному із підприємств
15 Жовтня09:50 Впродовж минулого тижня столичні вогнеборці ліквідували 127 пожеж
14 Жовтня16:15 Рятувальники взяли участь у сімейному фестивалі «Осінь грай – fest»
14 Жовтня15:41 Рятувальники забезпечують безпеку населення під час святкування Дня захисника України
14 Жовтня08:00 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві Андрія Ватоліна з Днем захисника України
Останні новини