Вже розпочався купальний сезон, тому люди все більше віддають перевагу відпочинку біля водоймищ, не рідко забуваючи про власну безпеку. На жаль, у Києві цього року спостерігається ріст загибелі людей на воді у порівнянні з минулим роком. Лише з початку червня на воді загинуло 5 осіб. Недотримання заходів безпеки є основною причиною нещасних випадків на воді. Сильно ризикують своїм життям і здоров’ям громадяни, які відпочивають, а тим паче купаються, в непристосованих для цього місцях.
Саме тому, столичні рятувальники сьогодні вирішили нагадати громадянам правила безпечної поведінки на воді та поблизу водойм.
Спілкуючись з громадянами, рятувальники роздали їм пам’ятки та листівки, в яких зазначено номер Служби порятунку та основні правила безпечного поводження на воді. Крім того, під час проведення заходу водолазний підрозділ Головного управління продемонстрував киянам та гостям столиці, методи порятунку людей у воді. А саме, основні методи захвату при порятунку людини, яка тоне, та як не допустити, щоб потопаючий завдав шкоди своєму рятувальнику. Після порятунку на воді водолази продемонстрували майстер клас з надання першої медичної допомоги потерпілим вже на березі.
Наприкінці заходу, всі бажаючі мали змогу власноруч спробувати себе у ролі рятувальника та на практиці закріпити набуті знання.
Шановні Кияни та гості столиці! Головне управління ДСНС України у м. Києві наголошує на необхідності дотримання правил безпечного відпочинку на природі та біля водоймищ. Не варто втрачати пильність та нехтувати власною безпекою, адже наслідки можуть бути трагічними.
Довідково: у місті Києві з початку 2018 року на водних об’єктах загинуло 23 осіб, врятовано 4 людини. За аналогічний період 2017 року – 16 загиблих, з них 1 дитина та 40 врятованих людей. Лише з 1 травня 2018 року на воді загинуло 13 осіб.
ГУ ДСНС України у м. Києві