10 серпня в електродепо метрополітену «Дарниця» рятувальники провели навчання щодо порятунку умовного постраждалого внаслідок падіння на колію метрополітену.
Такі навчання рятувальники Київського гарнізону проводитимуть вперше, адже підрозділ який спеціалізується на подібних роботах, а саме Частина гірничо-рятувальних робіт АРЗ СП була нещодавно включена до штату ГУ ДСНС України у м. Києві.
Тож мета навчань – це відпрацювання прийомів та методів порятунку людей, що впали на колію метрополітену та потрапили під рухомий склад. Також під час таких навчань відпрацьовується взаємодія дій рятувальників та аварійних служб метрополітену. Крім того, під час навчань рятувальники ознайомлюються з оперативно-тактичною характеристикою метрополітену м. Києва.
За тактичним задумом навчань в часи пік відбулося раптове падіння людини, з власної необережності, на колію метрополітену перед прибуваючим до перону рухомим складом(потягом). Працівниками метрополітену було оповіщено підрозділи гірничо-рятувальників у м. Києві через ОКЦ, про факт падіння людини на колію метрополітену.
Працівники метрополітену повідомили до Служби порятунку «101» про надзвичайну ситуацію. Диспетчер поїзний зупинив рух поїздів на лінії та організовується зустріч прибуваючих пожежно-рятувальних підрозділів та гірничо-рятувального підрозділу. Диспетчер служби електропостачання зняв напругу з контактної рейки та повідомив в "Київенерго".
Під час навчань рятувальники відпрацювали технологічний процес з організації робіт на вилучення з-під рухомого складу людини, яку затиснуло між струмоприймачем і контактною рейкою. Також відпрацювали процес з організації робіт з вилучення з-під рухомого складу людини, яку затиснуло між колісною парою (важільно-гальмівною передачею) і ходовою рейкою.
Крім того, у ході навчань рятувальники перевірили час виклику рятувальних підрозділів та час прибуття цих підрозділів до місця події. Також під час навчань визначили необхідну кількість сил та засобів для деблокування постраждалого з під рухомого складу та час, який необхідний на вилучення з під рухомого складу людини, яку затиснуло рухомим складом.
По закінченню заходу було дано оцінку проведеним навчанням та вказано на основні недоліки у ліквідації умовної надзвичайної ситуації.
Такі навчання проводитимуться на регулярній основі, адже рятувальники вдосконалюють свої уміння та навички, що прискорює час порятунку тих хто цього потребує.
ГУ ДСНС України у м. Києві