ГоловнаОстанні новини1 Жовтня, 2019р.
 Версія для друку

В єдності наша сила!

Опубліковано: 01.10.2019, 07:06

«Браття! До поки будем держатись купи,

незламно стояти всі за одного,

а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить нас.

В згоді і дружності наша міць.

Зважайте на це»

 

Іван Франко

 

Не дарма кажуть, що в єдності наша сила. Яка б не була мужня людина із сталевою силою волі, досить важко протистояти незгодам один на один... Адже, сили виснажуються, а разом із фізичною втомою в думки закрадаються сумніви та страх не впоратись... І це нормально – вагатися та боятися... Ми всі люди і маємо право на прояв таких емоцій. Це нормально, але не для всіх, адже, є люди певної професії, котрі не дають своїм слабкостям жодного шансу на існування. Ці люди беруть на себе відповідальність за інших та стають певним бар’єром між небезпекою та життям оточуючих. Ці люди -  пожежні-рятувальники... вони – взірець мужності та благородства, адже без вагань «занурюються» в осередок подій, ризикуючи заради інших! Але, навіть таким особистостям необхідна підтримка! Нажаль, будь-яка надзвичайна ситуація, або просто пожежа, за лічені секунди може вийти з-під контролю. І лише об’єднавши сили, можна вчасно зупинити страшну стихію вогню, або іншу небезпеку. Ви ніколи не замислювались: хто захищає тих, хто стоїть на варті вашої безпеки? Все просто... Вони захищають один-одного. Так-так, навіть під час ліквідації пожеж або інших надзвичайних ситуацій. Колектив рятувальників настільки згуртований, що навіть під час виконання службових обов’язків вони піклуються не лише про пересічних громадян, а й один про одного.

Яскравим прикладом стала взаємодія вогнеборців під час ліквідації масштабної пожежі на вулиці Віскозній. Подія сталася 22 вересня пізно ввечері, виклик на пункт зв’язку надійшов о 21:55.  За 11 хвилин на місце події прибули найближчі пожежно-рятувальні підрозділи. Горіли автоцистерни з нафтопродуктами... Існувала загроза вибуху, адже поруч з палаючими автомобілями знаходились неушкоджені вантажівки та 6 залізних цистерн, переповнених бензином та дизелем. Через надвисоку температуру в результаті горіння, неушкоджені цистерни могли в будь-яку хвилину вибухнути... Страшно уявити потужність цього вибуху та його страшні наслідки... Керівником гасіння пожежі було прийнято рішення подавати воду на охолдження цілих вантажівок. Не дивлячись на безперервну подачу холодної води, цистерни тріщали від високої температури... Паралельно відбувалось гасіння пожежі піноутворювачем. В умовах надвисоких температур та підвищеного ризику рятувальники робили усе можливе, аби локалізувати пожежу.

При ліквідації займання нафтопродуктів передбачено використання захисних тепловідбивних костюмів, які захищають вогнеборців. Але температура повітря була настільки високою, що вогнеборців, які подавали піну в цих костюмах, необхідно було постійно охолоджувати. Саме в таких нестерпних умовах, кожен з рятувальників працював на межі людських можливостей. Зціпивши зуби, не звертаючи увагу на те, як бойовий одяг щосекунди нагрівається на тілі, вогнеборці просто робили свою справу. Рятувальникам необхідно було подбати один про одного, аби довести справу до кінця. Лише так, лише як один добре організований та злагоджений колектив, де ніхто не «тягне ковдру на себе» й всі турбуються про безпеку один-одного... Тож, позаду кожної пари рятувальників, котрі подавали пінний розчин до осередку пожежі, стояли їхні товариші та охолоджували своїх же хлопців водою через пожежні рукави.

«Ми подавали пінний розчин в місця найбільшого інтенсивного горіння. Постійно оглядались, аби вчасно зупинити розлив паливно-мастильних матеріалів... Тільки-но помітили, що тече палаюче палииво – одразу заливали його піною... І потім знову всі сили направлєм на осередок пожежі», - пригадує Денис Новіков (начальник 5-ї ДПРЧ).

Він разом з Веніаміном Котельніковим (командир відділення 5-ї ДПРЧ)  подавали піну на палаючі цистерни з правого фронту. Обидва хлопця без особливого бажання діляться своїми спогадами, адже для них це просто робота, просто черговий виїзд.

«Так... було спекотно й мокро», - посміхається Веніамін Котельніков. «А як інакше? Це ж пожежа! Ніхто не злякався... кожен з нас не один рік в службі і вже не раз зіштовхувався із страшної вогняною стихією... », - закінчив думку рятувальник.

Тарас Яцухно (начальник 24-ї ДПРЧ) та Олег Згонник (командир відділення 24-ї ДПРЧ) знаходились на таких самих позиціях, але вже ліворуч від осередку пожежі.

«Страшно? Звісно ні, в таких ситуаціях за себе ніхто не переймається... Але мені моторошно було за хлопців... у всіх сім’ї... навіть не уявляю, якби щось сталося з кимось із особового складу, як потім дивитись в очі близьким ...», - ділиться побоюваннями Тарас Яцухно.

З третьої сторони подавали пінний розчин Віталій Халін (начальник 15-ї ДПРЧ) та Володимир Томилець (старший пожежний 15-ї ДПРЧ).

«Час минав дуже швидко... Ніхто не замислювався над тим, як довго буде тривати ліквідація. Просто була поставлена задача і треба її виконувати», - зазначив Віталій Халін.

18 одиниць техніки, 90 чоловік особового складу, 1 задача... Лише правильно розподіливши сили та засоби гарнізону можна було оперативно подолати цю  надзвичайну ситуацію. Керівник столичних рятувальників впорався із цим завданням на відмінно... Через 42 хвилини після прибуття підрозділів пожежа була ліквідована... 42 хвилини в пекельному осередку пожежі, кожна секунда з яких могла видатись фатальною.

Можна довго розмірковувати, щоб було, якби... Якби підрозділи трохи затримались... Якби хтось з вогнеборців зволікав через страх або сумніви... Дуже багато «якби», а відповідь лише одна – добре, що все закінчилось так, як закінчилось! Все, що можуть рятувальники – й далі самовіддано виконувати свою роботу! Але, чи варто випробовувати долю? Може краще бути більш обачними...? Не даремно кажуть, що краще попередити лихо, а ніж ліквідувати його...

                                                      IMG_1319.JPG

                                                                               photo_2019-09-26_14-24-40.jpg

                                                                              photo_2019-09-26_15-30-45.jpg

 

 

 

 


   
Останні новини
19 Лютого15:10 У КМДА підвели підсумки роботи територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту міста Києва за 2019 рік
19 Лютого15:03 Cтоличним рятувальникам вручили нову пожежно-рятувальну техніку
19 Лютого14:04 Для перевезення евакуйованих з китайського міста Ухань громадян підготовлено 7 автобусів ДСНС та залучено 33 рятувальника
19 Лютого08:20 Евакуація українців з китайського міста Ухань: всі структури Міністерства внутрішніх справ готові до виконання своїх завдань
19 Лютого07:51 "В України достатньо сил і засобів для евакуації наших громадян із Китаю", - Арсен Аваков
19 Лютого07:50 Рятувальники провели для школярів інтерактивний урок з пожежної безпеки (ФОТО)
19 Лютого07:11 Правила пожежної безпеки у побуті
18 Лютого14:42 Рятувальники провели навчання з працівниками Центрального державного історичний архів України м. Київ
18 Лютого07:59 Відкрито дитячий літературний конкурс на протипожежну та техногенну тематику «Щоб не трапилось біди – обережним будь завжди!»
18 Лютого07:44 Впродовж минулого тижня (з 10 по 16 лютого) пожежно-рятувальні підрозділи Київського гарнізону здійснили 169 виїздів на ліквідацію пожеж та надзвичайних ситуацій
18 Лютого07:31 Профілактичний захід під умовною назвою «Увага! Спецсигнал» провели екстрені служби на автодорогах України
17 Лютого07:36 Увага! Попередження про пориви вітру по Києву
15 Лютого07:39 Шановні учасники бойових дій на території інших держав!
14 Лютого12:12 Психологи Головного управління увійшли до складу журі в конкурсі на визначення кращого психолога Національної гвардії України
14 Лютого07:06 Рятувальники провели інформаційно-профілактичний рейд для мешканців багатоповерхових та приватних житлових будинків
Останні новини