ГоловнаОстанні новини2 Липня, 2020р.
 Версія для друку

Той, хто і в вогонь, і воду заради порятунку життя - Артур Моркотенко

Опубліковано: 02.07.2020, 07:35

Є три речі, за якими можна спостерігати вічність – як горить вогонь, як тече вода, та як хтось працює. А за працею пожежного, який гасить водою пожежу можна спостерігати вічність. Чому ми про це згадали?
Хочемо розказати вам про людину, за працею якої ми спостерігаємо вже давно, і хочемо, щоб про це дізнались усі! Наш сьогоднішній герой – Моркотенко Артур Анатолійович. Сьогодні він начальник пожежно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у м. Києві. Але історія його сповнена переживань та несподіванок. Почнемо з початку.

Народився Артур 14 квітня 1985 року в Черкаській області у сім’ї військового офіцера та домогосподарки. Але сімейний спокій сколихнула трагедія на Чорнобильській АЄС, в результаті якої, сім’я була змушена переїхати до міста Рязань, аби вберегтись від впливу радіації. Потім життя, тоді ще маленького Артура, проходило у військовому гарнізону Республіки Угорщина. А в перший клас він пішов у загальноосвітню школу м. Осиповичі Республіки Беларусь. Після розпаду СРСР для проходження подальшої служби батька направили до міста Селидове Донецької області, де юнак і провів решту шкільних років. Та витрачати даремно молоді роки він не став, із самого початку аж до закінчення школи відвідував секцію з вільної боротьби. Але, на превеликий жаль, спорт йому довелось залишити, через отримання важкої травми у боротьбі за титул Кандидата в майстри спорту України. На даний момент у Артура I юнацько-спортивний розряд з вільної боротьби.
В період травня 2003 по жовтень 2004 років наш герой проходив службу у Збройних Силах України, у протиповітряних військах на посаді «Командир відділення багатоканальної станції наведення ракет» міста Умань Черкаської області. А після проходження служби, доля звела його з пожежною охороною. Загалом, він ще змалку розумів, що рятувати життя людей – це те, чому він би хотів присвятити своє власне життя. Свій шлях в лавах бійців Служби порятунку Артур розпочав на посаді майстра-рятівника спеціалізованого загону державної пожежної охорони МНС м. Києва (так, саме в ті часи звалась посада рятувальника), нині Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Але зупинятися на певних досягненнях молодий Артур не став, і прийняв важливе рішення – треба йти далі. Адже після чергувань, він все одно уявляв себе в ролі командира, того, хто поведе за собою людей! Саме тому, в 2007 році вступив на заочну форму навчання в Академію ім. Героїв Чорнобиля, та отримав там освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст», аби мати можливість отримати офіцерське звання та почати підйом по кар’єрним сходинкам.

15 років служби промайнули немов один рік. Згодом, Артур Анатолійович вже дослужився до начальника чергової зміни, і врешті став начальником пожежно-рятувальної частини аварійного загону спеціального призначення, де досі продовжує нести службу на даній посаді. І варто зауважити, що як начальника, його поважають та цінують усі колеги. На кожному виїзді на пожежу або надзвичайну ситуацію, бійці сміливо йдуть за своїм командиром, впевнені в його сміливості та лідерських якостях. І такий настрій не лише у рятувальників АРЗ СП, а й у колег з інших пожежно-рятувальних частин, з ким Артуру Моркотенко вдавалося перетинатись на пожежах.

Взагалі посада начальника частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення доволі нелегка. Рятувальники його відділення залучаються як до ліквідації пожеж, так і до порятунку людей з надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків ДТП. Кожен виїзд залишає свій відбиток не тільки в характері, а й у серці кожного рятувальника, тому Артур не є виключенням. За весь час своєї роботи він бачив не тільки пожежі побутового характеру такі як пожежі в квартирах а й на доволі серйозних об'єктах. Він неодноразово залучався до гасіння пожеж у великих складських приміщеннях та виробничих цехах, щоразу ризикуючи власним життям. Окрім того, брав участь у ліквідації наслідків авіакатастроф. Також, він один з перших, хто надавав допомогу при останньому, доволі резонансному випадку – обвал будинку внаслідок вибуху, на столичних Позняках. І не шкодуючи сил, він крок за кроком пробирався в завали, ризикуючи власним життям  разом з колегами. Вони були в самому епіцентрі, і працювали з самого початку до наступного ранку, самовіддано розбираючи залишки конструкцій, сподіваючись знайти хоч когось. Адже, за його думкою, порятунок життя людини є першочерговою місією кожного рятувальника! За свій вклад та героїзм, Артур отримав багато відзнак як відомчих, так і від інших структур. Так, їх немало, але найдорожчою для Артура відзнакою є медаль «За 15 років сумлінної служби». Вона як нагадування, про пережиті труднощі, перепони, ліквідовані пожежі та катастрофи, за той тяжкий шлях, який він проходив за всі ці роки. Та не медалі прикрашають людину, а скоріше, навпаки. Артур Моркотенко - та сама людина,  яка уособлює в собі нашу службу. Його відданість справі це приклад для наслідування.

Жодна масштабна пожежа не проходила без його участі. Він ладний вирушити з іншого кінця міста у будь-яку годину доби, в ту саму хвилину як пролунав дзвінок -  або знову надягти бойовий одяг і вирушити в запеклий бій з вогнем, або на порятунок життя людей!

Та пристрасть до роботи це не єдине, що є в його житті. Артур дуже полюбляє мотоцикли. Ця пристрасть, трішки інша, можливо, аніж потяг до роботи, проте також займає важливе місці в його житті. Хтось бачив колись Артура Моркотенка на автомобілі? Хіба що на пожежному. Та любов до залізних коней не просто захоплення, а й серйозне хобі. Варто лише зазирнути в його гараж, і ви попадете на міні виставку мотоциклів, ексклюзивних, над якими працювали руки справжнього героя-рятувальника.

Про гарних людей можна говорити багато, про їх відданість справі та самопожертву. Історія життя наших героїв містить багато  цікавого, про що ми готові були б писати ще та ще. Це герої, які не думаючи про власне життя, ідуть у саме пекло врятувати тих, з ким вони бачаться вперше в житті. Та щоб дізнатися більше, краще просто познайомитись особисто.
Для нас велика честь, що в київському гарнізоні служать такі люди, і коли йдучи у вогонь, ти знаєш, що поряд з тобою такий друг - жодні перепони не будуть страшні.


IMG_9866.JPGphoto5420410807189089772.jpgphoto5420410807189089768.jpgIMG_1714.JPGphoto5420410807189089788.jpgIMG_2381.JPG

photo5420410807189089789.jpgIMG_1646.JPGphoto5420410807189089777.jpgМЧС 2020 484х684 2-14(1)_2 — копия.bmp


   
Останні новини
4 Липня08:08 Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19
3 Липня14:40 Столичні рятувальники проводять профілактичну роботу з населенням щодо безпеки на воді (ФОТО, ВІДЕО)
3 Липня07:15 У Києві відбулися спільні навчання рятувальників столиці щодо ліквідації лісових пожеж (ФОТО, ВІДЕО)
2 Липня17:01 Столичні рятувальники наголошують на дотриманні правил безпеки під час відпочинку біля води
2 Липня07:35 Той, хто і в вогонь, і воду заради порятунку життя - Артур Моркотенко
1 Липня15:17 Рятувальники Святошинського району столиці отримали нагороди та чергові спеціальні звання
1 Липня07:56 Впродовж минулого тижня (з 22 по 28 червня) пожежно-рятувальними підрозділами Київського гарнізону здійснено 217 виїздів
30 Червня07:45 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища у Києві!
29 Червня09:01 У Києві завершилися змагання "Найсильніший пожежний рятувальник"
28 Червня07:57 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві Андрія Ватоліна із Днем Конституції України
26 Червня13:56 Рятувальники Шевченківського району провели навчання з працівниками районного управління поліції
23 Червня07:55 Увага! Попередження про погіршення погодних умов!
22 Червня08:00 Впродовж минулого тижня (з 15 по 21 червня) пожежно-рятувальними підрозділами Київського гарнізону здійснено 222 виїзди.
22 Червня06:33 Столичні рятувальники наголошують на дотриманні правил безпеки при відпочинку біля води
21 Червня07:00 Привітання начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві із Днем медичного працівника!
Останні новини