З настанням морозу мешканці житлових будинків столиці намагаються як найскоріше зігріти свої домівки та використовують різного роду електричні обігрівачі. Але подумайте, наскільки ви перенавантажуєте електромережу обігрівачами. Адже ми часто не думаємо, що існує велика ймовірність викликати коротке замикання в електропроводці через те, що ми включаємо велику кількість електричних приладів. Через це, інспекторським складом управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах ГУ ДСНС України у м. Києві, було проведено інформаційно роз'яснювальну роботу в житлових будинках серед населення на тему: «Правила користування електричними приладами та електрообігрівачами»
Рятувальники нагадали мешканцям основні правила експлуатації електрообігрівальних приладів:
- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
- не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
Подібні заходи, проводились рятувальниками Дніпровського районного управління в приватному житловому секторі на Русанівських садах. Представники Служби порятунку «101» поспілкувались із мешканцями приватних житлових будинків та нагадали їм основні правила пожежної безпеки у побуті та причини виникнення пожеж у будинках. Крім того, громадянам розповіли про те, як діяти у разі виникнення надзвичайної ситуації, як доглядати за пічним опаленням та правила користування електричними приладами.
Наприкінці заходів рятувальники вручили громадянам листівки застережливого характеру та нагадали правила поведінки при виявленні ВНП.
Обігрівайтесь безпечно! Вбережіть себе та інших від небезпеки.
ГУ ДСНС України у м. Києві