25 лютого рятувальники Святошинського району провели завершальну частину практичного навчання з ліквідації надзвичайної ситуації на території одного із торговельних закладів. Власне, сам тренінг поділявся на дві частини: теоретичну частину та практичну.
Під час теоретичного блоку навчань, який відбувся 18 лютого, рятувальники провели лекцію, під час якої розповіли персоналу торговельного закладу про важливість дотримання правил пожежної і техногенної безпеки на робочому місці та в побуті, також розповіли про порядок дій у разі виникнення пожежі, продемонстрували, як користуватися первинними засобами пожежогасіння, до речі, кожен охочий мав змогу самостійно загасити умовну пожежу за допомогою вогнегасників. Також було звернено увагу на правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів.
Метою практичної частини навчань є відпрацювання дій як вогнеборців, так і персоналу об’єкту у разі можливої пожежі на території об’єкту.
За тактичним задумом, в результаті короткого замкнення в одному із торгових рядів, виникла пожежа на площі понад 100 кв. м та почала розповсюджуватись на поряд розташовані торговельні площі.
Черговий охоронець, який виявив пожежу, повідомив охороні торговельного центру і викликав рятувальників. До прибуття пожежно-рятувальних підрозділів, співробітники закладу торгівлі організовували евакуацію людей та зустрічали прибуваючі пожежно-рятувальні підрозділи.
Під час відпрацювання практичної частини навчань, вогнеборці проводили розвідку, оцінювали складність ситуації, займалися евакуацією людей та ліквідацією пожежі.
Персонал об’єкту та рятувальники із тактичним задумом навчань впоралися. Загалом, на навчаннях було задіяно 5 одиниць основної та спеціальної пожежно-рятувальної техніки та 22 чоловіки особового складу.
Об'єкти такого типу, які знаходяться в столиці, завжди переповнені великою кількістю людей, тож рятувальники систематично відпрацьовують кожен з таких об’єктів, аби у випадку справжньої надзвичайної ситуації бути готовими і не допустити трагічних наслідків.
Такі навчання дають рятувальникам можливість відпрацювати свої професійні навички, вивчити оперативно-тактичну характеристику об'єкту, місце розташування пожежних гідрантів та внутрішніх пожежних кранів, що вкрай важливо знати при виникненні реальної загрози. У свою чергу персонал об’єкту відпрацьовує свої первинні дії щодо ліквідації надзвичайної ситуації та евакуації людей до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів.
ГУ ДСНС України у м. Києві